תיקון נפטרים לעילוי ולתיקון נשמת נפטר המיוסד ע"פ המקובל ר' יהודה פתייה זצ"ל.

הרבה אנשים שואלים: כיצד נוכל לעשות נחת לנשמת אבי, אמי, אחי או אשתי? התשובה פשוטה - תיקון הנפטרים הידוע שכתב רבי יהודה פתיה עושה נחת רוח גדול לנפטר ומצילו מן הדין.

תיקון נפטרים, אותו חיבר רבי יהודה פתייה, נערך אחת לשלושה חודשים על ידי 10 תלמידי ישיבה חכמים יראי שמים. התיקון מתחיל בחצות לילה, פותחים את ההיכל ומוציאים ממנו את ספר התורה הקדוש. קוראים את כל ספר התהילים ואת נוסח תיקון נפטרים תוך שהם מבצעים הקפות סביב ספר התורה הקדוש ומתפללים למען נפשו של המת. תיקון נפטרים אורך כ–5 שעות.

מתי מומלץ לעשות תיקון נפטרים?
תיקון נפטרים מיועד במיוחד לאנשים שבחייהם עשו ביודעין עבירות קשות ולא היו שומרים תורה ומצוות אולם התיקון מועיל גם לאנשים שבחייהם נחשבו לצדיקים – ובכח התיקון לעלות את נשמתם עוד בגן עדן. מומלץ לבצע מספר תיקונים עבור נשמתו של המת במיוחד אם הוא לא שמר תורה ומצוות, כד להבטיח תיקון אמיתי ואת הגעתו לגן עדן.

כמה פעמים כדאי לעשות תיקון נפטרים לנפטר אחד?
אין אנו יודעים באמת כמה תיקונים נדרשים לנשמתו של הנפטר כדי להגיע למנוחת עדן, אולם רבי יהודה פתיה כתב בספרו שהרבה אנשים היו נוהגים לעשות תיקון נפטרים לקרוביהם מספר פעמים עד שהיו קרוביהם מגיעים אליהם בחלום שמחים בלבוש לבן ומאיר ובכך ידעו שתוקנה נשמתם.

למי כדאי לעשות תיקון נפטרים?
כדאי לערוך תפילה תיקון נפטרים לכל מת – לאב ואם (התיקון נחשב כמצוות כיבוד אב ואם – "מכבדו בחייו ומכבדו במותו" – מסכת קידושין), לאחים, לסבים וסבתות, לחבר קרוב או לילדים שנפטרו בטרם עת. 

ביצוע תיקון נפטרים הכרחי עוד יותר, כאשר מופיע הנפטר בחלומם של קרוביו, כשהוא במצב רע – למשל כשהוא עצוב, פניו שחורות או כשהוא לובש לגופו בגדים מלוכלכים ופגומים וכדומה. אין להתעלם מהביקור הזה בחלום, מכיוון שהמת נמצא בשעה קשה מאד והוא מנסה לגייס את עזרת קרוביו החיים. 

במיוחד חשוב לערוך תיקון נפטרים גם עבור אדם הקרוי על שמו של נפטר. ככלל, עדיף שלא לקרוא על שמו של אדם מת, מכיוון שחייו עלולים להתקצר, חס וחלילה. אך מזהיר רבי יהודה פתייה - מי ששמו נקרא על שם מישהו שנפטר בקיצור שנים - חייב לעשות את תיקון זה לנפטר כדי שלא ימות גם הוא ח"ו בקיצור שנים. התיקון ימנע מאסון זה לקרות ויעניק לאדם שקרוי על שם הנפטר אריכות ימים ומזל טוב.

כיצד עושים את התיקון לנפטרים?
לא צריך לבוא ולהשתתף בתיקון, כל מה שצריך זה לרשום את הנפטר כאן באתר ובסכום סימלי של ₪50 בלבד אנו נעשה את התיקון עבורכם. אף שניתן לקיים באופן עצמאי תיקון נפטרים חינם, אולם לרוב הוא אינו מבוצע כראוי – מה שעלול לפגוע בתיקון ועוד שיש מעלה גדולה לעשות את תיקון הנפטרים ע"י תלמידי חכמים יראי שמים.


עלות התיקון לכל נפטר הוא 50 ש"ח

לנוחיותכם ניתן לבצע את התשלום באמצעות כרטיס אשראי באתר מאובטח, בביט או ע"י הטלפון!

*ניתן לבצע תיקון נפטרים למספר אנשים, על כל נפטר 50 ש"ח.
*ניתן לבצע מספר תיקונים לנפטר אחד, בכל פעם יתבצע תיקון אחד עבורו.


תשלום עבור תיקון נפטרים

שדות המסומנות ב* הינם חובה

פרטי התשלום

שם ושם האמא (לדוגמא: יעקב בן שרה) ללא שם משפחה. מספר שמות ניתן לכתוב כל שם בשורה נפרדת.