תפילה אחרי תהילים

מאת: 
קטגוריה: מידע נוסף
ת. פרסום: 17 יוני 2020

תפילה אחרי תהילים

קראו פרקי תהילים וברכו חבר או קרוב
אחד הספרים הבולטים והמוכרים בספר התנ"ך הוא ללא ספק ספר תהילים. רבות דובר בו או סופר על ייחודיותו וסגולותיו והוא קשור בהיסטוריה של העם היהודי וארץ ישראל לאורך כל הדורות, וההיסטוריה של עם ישראל. רבים מצאו בספר התהילים מרגוע ותנחומים ברגעי צער וברגעי שמחה, בייחוד יהודי התפוצות בתקופות הגלות. הספר משלב בתוכו תפילות המתאימות לעתות משבר ומזמורים לעתות שמחה, ולכן כל אחד ואחת מוצאים בספר פרקים איתם ניתן להזדהות, פרקים המתאימים באופן אישי לכל יהודי במצב הנתון שבו הוא נמצא.

ספר תהילים חובר על ידי דוד המלך כידוע, דוד המלך חי 70 שנה וחייו ידעו תהפוכות, עליות ומורדות. דוד החל את חייו כנער מנודה. אחיו החשיבו אותו לממזר ושלחו אותו אל המדבר לרעות צאן. גם כשכבר היה למלך, לא תמו צרותיו והוא נאלץ לברוח ולהסתתר משאול שרדף אחריו כדי להרוג אותו. לאחר מות שאול, חזר דוד למלוך על עם ישראל, והיה לאחד המלכים הידועים והמפורסמים בכל מלכי ישראל. גם פרשת אבשלום זכורה בתקופת מלכותו, כאשר הוא נע ונד עד אשר צבאו ניצח את צבא אבשלום. את ספר התהילים דוד כתב בתקופות שבהן הוא היה במנוסה מהצבאות של שאול ואבשלום. בתקופות אלו הוא היה בבדידות מוחלטת והשפעת הבדידות נכרת בזעקתו לבורא עולם שיושיע אותו מייסוריו. בימים שבהם הוא מלך כתיבתו בספר התהילים מביעה פרקי שמחה והודיה.

קריאת תהילים – ברכות לכל עת ולאחר תהילים
ספר התהילים מכיל פרקים רבים ואמירות מרגשות של דוד אל בורא עולם ופרקי שבח והודיה לגאולת עם ישראל. מסיבה זו רבים בוחרים לקרוא פרקי תהילים ומוצאים אמפתיה והזדהות בין מצבו של דוד לבין מצבם. ספר התהילים מנוסח באופן נעים ונוח מאוד לקריאה, הספר נכתב בצורה ספרותית פיוטית ומכיל חרוזים רבים. לכן לא פלא שספר התהילים הפך כל כך פופולרי ורבים מכל קשת האוכלוסייה והגילאים מחזיקים בו וקוראים ממנו פרקים נבחרים. חז"ל מוסיפים ואומרים שכאשר אנו אומרים דברי תהילים, דוד המלך מצטרף כביכול לתפילות שלנו.

מזמורי התהילים מתאימים לכל אדם ולכל מצב, שכן לספר יש סגולות לעורר רחמי שמים, ונהוג לקרוא מספר זה בכל עת בו אדם חש צורך להודות לקב"ה או בעת צרה ח"ו. ישיבת אור דוד, בראשות הרב דניאל זר, היא מרכז רוחני דתי לבעלי תשובה והיא משמשת להפצה של תורה ויהדות. לחצו כאן לעוד הרצאות, מאמרים הלכות וקריאת תהילים באתרינו או צרו קשר בטלפון – 03-5701212.