מאת: ישיבת אור דוד
קטגוריה: מידע נוסף

תהילים ללידה קלה

קריאת תהילים – סגולה ללידה קלה
כידוע, עוד בתקופת התנ"ך כאשר ציווה אלוהים על אדם וחווה לעזוב את גן עדן, אמר אלוהים לחווה "הרבה ארבה עצבונך והרנך בעצב תלדי בנים". לידה במרבית המקרים היא אירוע לא פשוט עבור מרבית הנשים, אירוע בו נדרשת האישה לעמוד ולעבור בהצלחה כאב ומאמצים רבים. לכן, לפני האירוע נשים רבות מחפשות דרכים להקל על סבלן כדי לעבור לידה קלה ככל הניתן.

ישנן תפילות וסגולות רבות להריון וללידה קלים:
טבילה במקווה בחודש התשיעי - ידועה כסגולה ללידה קלה ולטיהור מפני השפעות שליליות. הטבילה נעשית ללא ברכה.
סעודת מלווה מלכה – סעודה רביעית במוצאי שבת, מלווים את שבת המלכה, כלומר מוסיפים סעודה רביעית, אכילה "כזית" של פת במוצאי שבת גם היא נחשבת סגולה ללידה קלה. זוהי סעודה רביעית המשויכת לדוד המלך, לסעודה זו יש סגולות רבות ואחת מהן לידה קלה.
הפרשת חלה - היא אחת משלוש המצוות הייחודיות לנשים. הפרשה בברכה אפשרית לאחר שמשקל הקמח, ממנו מכינים את החלה, עובר את המשקל 1.560 ק"ג. אחרי ההפרשה ניתן להתפלל ולבקש סגולה ללידה קלה. הפרשת חלה הנעשית עם נשים נוספות שמתפללות יחד, זוהי זכות עוד יותר גדולה לפתיחת שערי שמים, זוהי עת רצון גדולה לבקש ולהתפלל ללידה קלה.

פתיחת ההיכל - בחודש התשיעי להריונה של האישה, פתיחת ההיכל בבית הכנסת על ידי הבעל נחשבת כזכות גדולה וכן כמצווה וכסגולה ללידה קלה.
תהילים ללידה קלה יש לומר 5 מזמורי תהילים נבחרים ולאחר מכן יש לקרוא נוסח תפילה. פרק כ' בספר תהילים ידוע ומקובל כתפילה עובר אישה בהריון. על פי הסגולות מומלץ לקרוא פרק זה במהלך ההיריון, לפני הלידה או אפילו בחדר הלידה.

מדוע חשוב ונהוג לקרוא פרקי תהילים?
ספר התהילים הוא הספר המוכר ביותר בתנ"ך, שכן הוא מכיל מזמורים וכתובים המתאימים לכל אירוע ומצב ורבים מוצאים בו נחמה וישועה, מתוך הזדהות רבה, בעתות משבר או שמחה. כמו כן, הספר כתוב בצורת שירית ומכיל חרוזים ואמרות בעלות חוכמת חיים רבות, מה שמקל על הקריאה והופך אותה בו זמנית גם למהנה. עם ישראל נוהג לקרוא תהילים בשעות משבר, בשעות רצון, בכל מקרה של סכנה או בכל עת בה הוא חש צורך וקירבה לאלוהיו.

לספר תהילים יש סגולות רבות לעורר רחמי שמים בכל עת ובפרט בשעת משבר או צרה, לכן בכל מקרה של הריון או לידה נשים רבות קוראות מזמורים ופרקי תהילים ללידה קלה. גם בני משפחה וחברים יכולים לקרוא פרקי תהילים ולברך להצלחה ולסגולות כל חבר או מכר, או במקרה זה נשים בהריון או נשים לפני לידה, בברכת לידה קלה. ישיבת אור דוד, בראשות הרב דניאל זר, היא מרכז רוחני דתי לבעלי תשובה והיא משמשת להפצה של תורה ויהדות. לחצו כאן עוד הלכות, מאמרים, הרצאות וקריאת תהילים, או צרו אתנו קשר בטלפון – 03-5701212.

אהבתם? תנסו גם את אלו