תהילים און ליין

מהותה של התפילה – חיבור בין האדם לבורא
ביהדות קיימים המושגים "השתפכות הנפש" וכן "עבודה שבלב", הלא הם דוגמה שמבטאת את מהות התפילה. התפילה היא בין אדם לבוראו והיא יכולה להיעשות באופן פרטי או בקבוצות. מילת התפילה יכולה להיות בצורת קריאה מסידור, בצורת מזמור כמו מספר תהילים למשל ועוד. ביהדות נהוג להתפלל 3 תפילות (לפחות) ביום, והן – תפילת שחרית, שזמנה מעלות השחר ועד חצי היום, תפילת מנחה, שזמנה מתחיל אחר חצות היום ומסתיים בשקיעת החמה ותפילת ערבית שמתחילה בצאת הכוכבים ומסתיימת עם עלות השחר.

התפילה היא האפשרות שניתנה לאדם על מנת לבקש אחר משאלות ליבו, כדי שה' ידאג לצרכי היום יום שלו ויוכל להושיעו בעת צרה. חלק ניכר מהתפילות מוקדש לבקשות מכל תחומי החיים וגם מדברי שבח ותודה בזכות אלוקים. הפסוק "לעבדו בכל לבבכם" (דברים י"א, י"ג), משמש כמקור בתורה למצוות התפילה, ולכן תמצית עבודת ה' כרוכה בתפילה. תכליתה של מצוות התפילה לקרב את האדם אל האלוקים. למרות שחלק גדול מין התפילה מבטא את צרכיו ורצונותיו של האדם, מהות התפילה היא התרוממות של הרוח, הנפש וחוויית הקשר בין המתפלל לבורא. במילים אחרות: התפילה יכולה לעסוק בנושאים ארציים וחומריים, אולם המטרה היא רוחנית, גבוהה ונעלה יותר.

מזמורי תהילים – קריאה באון ליין
"פסוקי דזמרה" הינם מזמורים שונים הלקוחים מספר התהילים והם משמשים כחלקים מתפילות שונות בסידור התפילות היהודי. פסוקים אלה זכו לשם "דזמרה", מכיוון שהם נשמעים כשירה ופיוט בזמן התפילה ואמירת שבחים לבורא עולם ולמידת טובו. חז"ל אמרו " לעולם יסדר אדם שבחו של מקום, ואחר כך יתפלל". ממשפט זה ניתן להבין כי הכוונה שלפני שאנו מבקשים משאלות ליבנו לצרכים שלנו, מין הראוי שקודם נביע את כבוד ה' ונתפלל בשבחו. כאן הכוונה העיקרית היא לבטא ראשית כל הודיה לה' ורק אחר כך להתפלל למשאלות ליבנו. התפילה היא כלי עבור האדם, למען יוכל להתקרב אל הבורא, ועל ידי כך יוכל לקבל ברכה והצלחה.

כיום ישנה אפשרות לקריאת תפילות, פרקים ופסוקים נבחרים ברשת, כך שכל יהודי יוכל בכל מקום ובכל זמן להתפלל ולקיים מצוות. אחת האפשרויות הנפוצות כיום היא קריאת תהילים און ליין, דבר זה פותח בפנינו אפשרות לקרוא פרקי תהילים ומזמורים מהמחשב או הנייד בכל מקום ובצורה נוחה ופשוטה. ישיבת אור דוד בראשות הרב דניאל זר, היא מרכז רוחני דתי לבעלי תשובה והיא משמשת להפצה של תורה ויהדות. לחצו כאן לעוד הרצאות, מאמרים, הלכות וקריאת תהילים, או צרו קשר בטלפון – 03-5701212.