שבע ברכות הכרויות

מאורעות של חופה, קידושין ונישואין הן תמיד מאורעות משמחים ביהדות. הקדוש ברוך הוא ציווה אותנו במצוות "פרו ורבו ומלאו את הארץ" והיהדות תמיד מעלה על ראש שמחתה כל חתונה של זוג יהודים בארץ ישראל ובגולה. ברכות הנישואין הידועות גם בשם "שבע ברכות" נאמרות במעמד החופה של בני הזוג, כאשר ברכת היין נאמרת בראש ובראשונה ואחריה עוקבות 6 הברכות האחרות. שבעת ימי המשתה, הלא הם הימים שאחרי חופה וקידושין ובכל אחד מהם נערכת סעודה חגיגית, כוללים גם הם אמירה של שבע הברכות, כאשר במקרה הזה ברכת היין נאמרת בסוף שבע הברכות ולא בהתחלה.

תוכן שבע הברכות
הברכות מברכות בכל הטוב שהעניק לנו הקדוש ברוך הוא, בורא העולם. בראש ובראשונה יש לנו את היין שישמח לבב אנוש ושותף לכל שמחה של אדם יהודי. הברכה הבאה עוסקת בבריאת העולם עבור כל הבריות, ובפרט עבור הזוג הנישא שעולמם עובר כעת שינויים נפלאים ומרחיקי לכת. הברכות הבאות מדברות על בריאת האדם, על חופה וקידושין, על הזיווג משמיים ועל הברית המקודשת שבין גבר ואישה. הברכה הבאה עוסקת בבירתנו ירושלים ועל כך שעלינו לזכור אותה ולהעלות אותה על ראש שמחתנו בכל זמן. הברכות האחרונות מדברות על השמחה שבנישואין ושמחתם של חתן וכלה.

הלכות אירוסין ושבע ברכות
לקבלת מידע נוסף בדבר הלכות אירוסין, דיני חתונה ושבע ברכות הכרויות חופה וקידושין, תוכלו לצפות בדבריו של הרב יורם סרי בקישור הבא. האתר שלנו מלא בתכנים נפלאים ומאלפים הנוגעים להלכות רבות ביהדות, דברי חוכמה, סיפורים ותוכן מהגמרא, פרשנויות והרצאות אינספור. ישיבת "אור דוד" עוסקת כל העת בלימוד תורה גם באופן אינטרנטי וגם באופן פיזי בישיבה. ניתן להגיע אלינו על מנת להיחשף לתורת ישראל הקדושה ולחזות בדרשה השבועית של הרב דניאל זר.

ניתן לפנות אלינו במספר טלפון 03-5701212 ולהגיע אלינו לרחוב המכבים 108, בני ברק. נשמח לארח אתכם. הישיבה שלנו מונה פעילויות רבות של החזקת תורה ועזקה לנזקקים. אם אתם מעוניינים בשיעורי תורה ויהדות, המובחרים שבבחורינו ובאברכינו יוכלו להדריך אתכם בכל שעות היום.