מדוע הציבור החרדי לא מתפלל על המדינה וחיילי צה"ל?

דוד
רציתי לדעת למה בציבור החרדי לא אומרים בבתי הכנסת ברכה לשלום במדינה, הרי גם אם המדינה לא על פי התורה, למה לא להתפלל שהקב"ה ישמור עליה או למה לא לקבוע תפילה לתיקון המדינה? ולמה לא אומרים בציבור החרדי ברכה לשלום חיילי צה"ל? גם אם הצבא לא מונהג על פי התורה, עדין מדובר ביהודים שנלחמים עבורנו..

התשובה שהתקבלה

הרב יורם סרי
שני, אפריל 29 2019, 10:45
שלום רב,
בבית הכנסת כן אומרים בכל שבת בזמן פתיחת ההיכל שזו שעת רצון גדולה ברכה לחיילי צה"ל ולשלום המדינה (מובא בסידורים בשחרית של שבת). נביא את נוסח התפילה:
מִי שֶׁבֵּרַךְ אֲבוֹתֵינוּ אַבְרָהָם יִצְחָק וְיַעֲקֹב, הוּא יְבָרֵךְ אֶת חַיָּלֵי צְבָא הַהֲגַנָּה לְיִשְׂרָאֵל וְאַנְשֵׁי כֹּחוֹת הַבִּטָּחוֹן, הָעוֹמְדִים עַל מִשְׁמַר אַרְצֵנוּ וְעָרֵי אֱלֹהֵינוּ, מִגְּבוּל הַלְּבָנוֹן וְעַד מִדְבַּר מִצְרַיִם, וּמִן הַיָּם הַגָּדוֹל עַד לְבוֹא הָעֲרָבָה, בַּיַּבָּשָׁה בָּאֲוִיר וּבַיָּם.
יִתֵּן יְיָ אֶת אוֹיְבֵינוּ הַקָּמִים עָלֵינוּ נִגָּפִים לִפְנֵיהֶם! הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא יִשְׁמֹר וְיַצִּיל אֶת חַיָלֵינוּ מִכׇּל צָרָה וְצוּקָה, וּמִכׇּל נֶגַע וּמַחֲלָה, וְיִשְׁלַח בְּרָכָה וְהַצְלָחָה בְּכָל מַעֲשֵׂה יְדֵיהֶם. יַדְבֵּר שׂוֹנְאֵינוּ תַּחְתֵּיהֶם, וִיעַטְּרֵם בְּכֶתֶר יְשׁוּעָה וּבְעֲטֶרֶת נִצָּחוֹן. וִיקֻיַּם בָּהֶם הַכָּתוּב: "כִּי יְיָ אֱלֹהֵיכֶם הַהֹלֵךְ עִמָּכֶם, לְהִלָּחֵם לָכֶם עִם אֹיְבֵיכֶם לְהוֹשִׁיעַ אֶתְכֶם". וְנֹאמַר: "אָמֵן".
בברכה.
The reply is currently minimized הצג