לא מצליחה לעמוד במסגרת...

חסוי
כבוד הרב שלום
ברצוני לשאול אני ברוך השם מתחזרת כבר 4 שנים אני שומרת שבת טהרת המשפחה וכשרות.
אני בת27 כול החיים שלי היה לי בעיה ביציבות ואף פעם לא הסתדרתי במסגרות גדלתי בבית מאד לא יציב לא סיימתי בית ספר לא סיימתי צבא גם בבית בתור נערה עברתי ממקום למקום כי לא הסתדרתי עם חוקים וגבולות פרצתי כול גבול שיכולתי חייתי חיים פרוצים לגמרי ועכשיו ברוך השם התקרבתי לדת והיהדות דורשת הרבה ויש הרבה חוקים ואני ממש לא מצליחה לעמוד בזה אני 4 שנים שומרת שבת ועד היום אני ממש סובלת בשבת קשה לי ובכלל בכול דבר שאני עושה יש לי קושי נוראי ואני ממש מרגישה שאני לא מצליחה לעשות את רצון השם וזה מדכא אותי אני מבולבלת אני מנסה ללכת לשיעורי תורה אבל שוב אני לא מצליחה להתמיד אני יכולה ללכת שבוע כן שבוע לא פתאום חודש כן ואז חצי שנה לא אני ממש שונאת את עצמי על זה כאלו אין לי תקנה הייתי רוצה עצה איך לחזור בתשובה שלמה ומה הדרך הכי טובה לעשות את זה שאני יוכל להצליח בלי להתנדנד אני רוצה ללכת עד הסוף אבל פשוט לא מצליחה תודה מראש

התשובה שהתקבלה

הרב דניאל זר
חמישי, יוני 11 2015, 09:38
שלום רב,
רוב האנשים היום קשה להם מאד לחיות במסגרת, או במחויבות כזו או אחרת. על פי רוב זה קורה עקב חוסר משמעת עצמית שהם קיבלו שהיו קטנים. משמעת בבית היא נתינה גדולה לא רק כדי שהבית יתקיים אלא לתת לילד כלים לקבל על עצמו מסגרת ואחריות.
הפתרון לבעיה זו, כמו שאת אומרת שאת לא מצליחה לעשות דבר בהתמדה, היא לימוד המוסר. המוסר הוא כלי שנותן לאדם אפשרות לקבל על עצמו עול ואחריות, בפרט שיעור המוסר של הרב הוא נותן כלים לקבל עול של תורה ומוסר.
בברכה.
The reply is currently minimized הצג