כמה פעמים צריך להתענות בשביל תיקון עוונות?

אריאל
שלום הרב, אני רווק בן 24, איך אני מתקן את תיקון הברית? האם על כל עוון זרע לבטלה צריך לעשות 84 תעניות בנפרד או שה84 תעניות מכפר כבר על כל ההוצאות של הזרע לבטלה ביחד?
ו84 תעניות ידוע שקשה אז מה הרב מציע לי לעשות כדי שאתקן? ומה עשו אנשים בתקופת התנך עצמה האם באמת צמו כך על העבירות לדוגמת רחב ושאר גברים ונשים ששבו בתשובה מה לעשות?

התשובה שהתקבלה

הרב יורם סרי
חמישי, יולי 29 2021, 12:56
שלום רב,
האריז"ל גילה שיש תיקון לכל עבירה בנפרד וזה תלוי במספר הצומות. אולם אנחנו בדור שלא יכולים לצום יותר מיום אחד ולכן אנחנו פודים את התענית כלומר מתענים יום אחד ונותנים צדקה עבור פדיון התעניות שהיינו צריכים להתענות.
אם אדם עבר על הוצאת זרע לבטלה התיקון הוא 84 תעניות רצופים אלא שאנו מתענים יום אחד ופודים את התענית בסך של 84ש"ח כפול 5ש"ח שזה איך שהוא סעודה קטנה שאפשר לומר שזה כנגד מספר הימים שהיינו צריכים להתענות.
כמובן שאין בנו כח להתענות עבור כל הפעמים שעברנו אז אנחנו מכוונים לעשות את התיקון עבור כל הפגמים שנפלנו וכדאי לעשות את התיקון הזה לפחות פעם בשנה בתקופת השובבי"ם.
חשוב מאד! חשוב להזכיר בקבלת התענית שאתה מתענה לכפר ולתקן את עבירה פלונית ופלונית וכו' וגם ביום התענית לומר את הוידוי (כפי שמופיע בדף התיקון) להזכיר את העוונות האלו.
ניתן להוריד את התיקון כאן!
בהצלחה.
The reply is currently minimized הצג