חזרתי בתשובה ואני רוצה לתקן את כל מה שעשיתי!

חסוי
שלום כבוד הרב .

אני חוזר בתשובה טרי ובעברי חטאתי בכל מיני דברים כגון : אשת איש ( בשוגג) , גויה , זרע לבטלה וכל מה שכל בחור חילוני ממוצע חוטא בלי ידיעה .

אני ממש מרגיש שכל מה שעשיתי יושב לי הנשמה ומעיק עליי. פוגע לי בבריאות , פרנסה , שפיות וממש הורס לי את החיים .

אשמח לדעת אם יש אפשרות ליצור קשר עם הרב דניאל או אחד הרבנים שיעזרו לי וידריכו אותי איך אני מנקה את עצמי מכל החטאים .

תודה רבה

התשובה שהתקבלה

הרב יורם סרי
ראשון, אוגוסט 09 2020, 12:50
שלום רב,
אשריך שזכית לחזור בתשובה, ודע שהתשובה הגדולה ביותר היא להתחזק בלימוד התורה שהיא מכפרת על כל העבירות. כמו כן גם חשוב להתחזק ולהוסיף יראת שמים בלימוד מוסר, כדאי ללמוד את ספר 'שערי תשובה' של רבינו יונה שמבאר את עיקרי התשובה.
אם ברצונך לעשות גם תיקונים לעבירות, כדאי מאד לעשות אותם בזמנים פנויים וימים קצרים (לא בתקופת הקיץ), הטוב ביותר לעשות בתקופת השובבי"ם את אלו התיקונים אבל אם אתה לומד תורה דע לך שאתה פטור מכל התיקונים האלו. ואם תרצה תעשה פעם או פעמיים בשנה בזמן השובבי"ם תיקון אחד וזה מספיק.

כיצד מתקנים?
האריז"ל גילה שיש תיקון לכל עבירה בנפרד וזה תלוי במספר הצומות. אולם אנחנו בדור שלא יכולים לצום יותר מיום אחד ולכן אנחנו פודים את התענית כלומר מתענים יום אחד ונותנים צדקה עבור פדיון התעניות שהיינו צריכים להתענות.
אם אדם עבר על הוצאת זרע לבטלה התיקון הוא 84 תעניות רצופים אלא שאנו מתענים יום אחד ופודים את התענית בסך של 84ש"ח כפול 5ש"ח שזה איך שהוא סעודה קטנה שאפשר לומר שזה כנגד מספר הימים שהיינו צריכים להתענות.
תיקון עבור מישכב גויה הוא מעל שלש מאות תעניות ולכן צריך לפדות את זה.
חשוב מאד! חשוב להזכיר בקבלת התענית שאתה מתענה לכפר ולתקן את עבירה פלונית ופלונית וכו' וגם ביום התענית לומר את הוידוי (כפי שמופיע בדף התיקון) להזכיר את העוונות האלו.
ניתן להוריד את התיקון כאן!
בהצלחה.
The reply is currently minimized הצג