האם חרדים לא מקיימים חיי אישות?

ליאור
אני בן 18 וראיתי את האתר במקרה והוא ממש יפה.
רציתי לשאול האם זה נכון שחרדים לא עושים חיי אישות (כמובן חוץ מלהביא ילדים) ואם כן למה מה אכפת לה' שאנחנו נהנים והאם זה אסור ממש, ואם אני רוצה להיות קרוב יותר לה' אסור לי לעשות אישות בכלל וכן האם אני חייב לשמור נגיעה?
בתודה מראש.

התשובה שהתקבלה

הרב רועי בנימין
שני, דצמבר 14 2020, 16:08
שלום לך ליאור יקירי, תודה רבה על המחאה על האתר.
ולשאלתך: איני יודע מהיכן שמעת שאין החרדים מקיימים חיי אישות, כמובן שהחרדים מקיימים חיי אישות כמו כולם, ולא עוד אלא שזו מצווה גדולה שמשכינה שלום בית בין האיש והאישה.
אלא לפי שאלתך נראה שאתה מתבלבל בין אישות לבין איסור נגיעה, אז נבאר את הדברים.
הגמרא מספרת על אשתו של רב נחמן שאמרה לו: הרי כל מה שהקב"ה אסר - הוא גם התיר. אסר לנו לאכול דם בהמה, התיר לנו לאכול כבד. אסר לנו לאכול חזיר התיר לנו לאכול ראש דג השיבוטא(שטעמו כטעם החזיר), אסר לנו דם נידה - התיר לנו דם טוהר. הרי הקב"ה אסר לאכול בשר וחלב, מה הוא התיר? ענה לה רב נחמן שתאכל כחל (עטינים של הבהמה) ויש לזה טעם בשר וחלב.
רואים מכאן שכל מה שיש לחילוני יש גם לחרדי, אלא שהוא עושה את זה באיסור, והחרדי עושה את זה בהיתר. הוא עושה עבירה ועובד השם עושה את זה במצווה.
גם במקרה שלנו, הקב"ה הרי אסר לנו את העריות והתיר לנו את הנשואות לנו ע"י חופה וקידושין (כלשון הברכה באירוסין). א"כ נכון שעכשיו אסור לך לגעת באישה, אך זה כיוון והיא לא שלך. בעזרת השם שתתחתן בקדושה וטהרה (והאישה תטבול במקוה) תוכל לגעת באשתך בהיתר ואף מצווה גדולה היא לקיים מצוות עונה.
ולא רק זה אלא שהבעל חייב לקיים עם אשתו חיי אישות ואסור לו למנוע זאת ממנו כמו שכתוב בתורה "שארה(אוכל), כסותה(בגדים), ועונתה(חיי אישות) לא ימנע". ועל זה גם הבעל מתחייב בכתובה לתת לאשתו את שלשת הדברים האלה. וגם העלו הפוסקים של זמננו שאנחנו מצווים כדין עונת הפועלים וחייב אדם לפקוד את אשתו לפחות פעמיים בשבוע.
וקשה לי על שאלתך, איך יכול להיות שיהיה מותר לקיים אישות כדי להביא ילדים וסתם לקיים אישות אינו יכול?! והרי אם זה מותר מדוע שהתורה תאסור לנו זאת?! ודאי שהקב"ה ברא את העולם כדי שנהנה בו ונקיים מצוותיו מתוך הרחבת הדעת!
ולסיום אתן לך טיפ קטן, הרבה דברים אומרים על החרדים זה שקר ללא רגלים, וברוך השם שיש לך שכל לשאול ובעזרת השם תמשיך לשאול כל מה שאתה רואה לנכון ותשמע את התשובות הנכונות.
מאחל לך בהצלחה.
The reply is currently minimized הצג