מוסדות "אור דוד" בראשות הרב דניאל זר מונים פעילויות רבות של החזקת תורה ועזרה לנזקקים. להלן מגוון פעילות המוסדות:

ישיבה לבעלי תשובה עם פנימיה

בניין הישיבהבנין ישיבת "אור דוד" מונה עשרות חדרים המשמשים פנימיה לכ-100 בחורים. הישיבה מעניקה לבחורים שלושה ארוחות חמות ומגוונות בכל יום, חדרים ממוזגים, מקלחות צמודים, ועוד.
בישיבה גרים עשרות בחורים הנהנים יומם ולילה בלימוד התורה הקדושה. רבני הישיבה מוסרים עצמם למען הבחורים בהטיית אוזן קשבת לכל מי שצריך, בדאגה לכל בחור בין ברוחניות ובין בגשמיות. הישיבה מקבלת כל בחור בגילאים 16 ועד 23. בזכות הצוות המקצועי והמסור, כל בחור מקבל את מיטב הכלים לצמוח ולהיות בן תורה אמיתי ולהתחתן בקדושה וטהרה.

דרשה שבועית ושיעורי תורה

הרב מרים קולו בדרשה השבועיתכבר מעל 30 שנה דורש ראש הישיבה בכל יום רביעי בלילה דרשות חוצבות להבות אש שנודעו לשם בכל העולם. הדרשות התחילו לפני 30 שנה עם 2 בחורים ולאחר חודש כבר היה בית כנסת מלא, לאחר שפתח הרב את הישיבה (בצריף ישן) הדרשה השבועית הייתה לשם בכל הארץ ורבים נהרו לשמוע את דברי הרב.
כיום הדרשה מתקיימת בבית המדרש בבניין הישיבה, המכיל כאלף איש הבאים לשמוע את דברי הרב. הדרשה השבועית משודרת בשידורי הלויין והאינטרנט בכל העולם. כוח הדרשה כה גדול שעשרות אלפי איש חזרו בתשובה, נשואים, רווקים, בחורים, נערים ונערות, ואלפי בתים קמו בזכות הרב בקדושה ובטהרה. בנוסף מתקיימים בכל השבוע שיעורי תורה נוספים מפי הרב בהלכה ובאגדה וכן שיעור בספר 'אור החיים' הקדוש על התורה בכל מוצאי שבת.

כולל אברכים

בית המדרש בבנין הישיבהכל הבחורים שמתחתנים רשאים ללמוד בכולל של הישיבה, כולל ענק המונה כ-100 אברכים הלומדים בצוותא גמרא, הלכה ובנוסף אברכים העוזרים לבחורים חדשים ומדריכים אותם בדרך כניסתם לגמרא. הכולל של הישיבה מתקיים בכל יום בבוקר ובצהרים. בנוסף מתקיים מידי יום בערב 'כולל ערב' המונה עשרות אברכים המלמדים את בחורי הישיבה, המתחילים והמתקדמים גם יחד, ומקדמים אותם בלימוד הגמרא. בנוסף מתקיים בכל יום ערב שבת 'כולל שישי' המונה עשרות אברכים שבאים בכל יום שישי בבוקר, למרות ההכנות המרובות של השבת, לומדים תורה עד חצות היום.

כולל חצות

כולל חצותעוד כולל הנמצא תחת חסותו ומימונו של מוסדות "אור דוד" הוא כולל חצות. הכולל מונה מעל עשרה אברכים שקמים בכל חצות לילה ולומדים ביחד בתענית דיבור ללא הפסק עד עלות השחר ולאחר מכן מתפללים ביחד עם הנץ החמה. אברכים יקרים אלו, מקדישים את כל חייהם ומשנים את זמניהם על מנת שיוכלו לבוא בחצות לילה ולהגות בתורה בלילה. ידוע מהספרים הקדושים מעלת הלימוד בלילה, בעוד שאין הרבה תורה בעולם שהם נוטלים שכר כנגד כולם. ועוד שבכל מקום בזוהר משבח את הלימוד תורה בלילה שהוא עוזר לשכינה הקדושה בפרט בגלות הזו, ושאין נחת רוח לשם יתברך יותר מאלו שלומדים תורה בלילות.

מדרשיה תורנית

אברך מלמד בחורים חדשיםמידי יום רביעי לפני הדרשה השבועית של ראש הישיבה הרב דניאל זר, מתקיים בבית המדרש החדש בקומה רביעית מדרשיה לכל בחור שרוצה לבוא ולטעום טעמה של תורה. אברכי הישיבה מגיעים במיוחד ומלמדים בצוותא את כל הבאים למדרשייה. באווירה נעימה זו, עם כיבוד קל ושתייה כיד המלך, לומדים סוגיות מרתקות בגמרא ונהנים מלימוד תורה אמיתי שאותו אי אפשר להשיג בכל מקום אחר. כל בחור המעוניין יכול להגיע בכל יום רביעי בשעה 20:00 לבית המדרש החדש בקומה רביעית בבניין הישיבה.

רשת גני ילדים בנים / בנות ותלמוד תורה

ילדי התלמוד תורהלמוסדות "אור דוד" יש גם רשת גני ילדים המנוהל ע"י צוות מקצועי, גננות נבחרות בקפידה מגיעות לגני הילדים של הבנים והבנות. בנוסף בגנים צהרון לילדים במימון הישיבה. כמו כן תלמוד תורה לתינוקות של בית רבן, הממומן במלואו ע"י המוסדות. ילדי חמד מגיל 3 ועד לכיתה ח' ממלאים את חדרי התלמוד תורה וביחד עם מיטב הרבנים והמורים גדלים וצומחים להיות תלמידי חכמים. צוות מקצועי ואוהב מוליך את הילדים הקטנים אל תוך לימוד התורה הקדושה. מאות הורים מרוצים שמחים על שזכו שבניהם לומדים בתלמוד תורה, וגדלים לילדי חמד, ממושמעים ומכבדים את הוריהם. בקדושה וטהרה גדלים הילדים והופכים להיות בני תורה שכל מגמתם להיות עבדי השם.

קרן גמ"ח לנזקקים וקמחא דפסחא

חלוקת מצרכי מזוןאת הלכות פסח המורכבות פותח השולחן ערוך בהלכה חשובה ביותר: לתת מעות חיטים לעניים, הנקרא בפי כל 'קמחא דפסחא' (קמח לפסח). ולכן פעמיים בשנה, לפני ראש השנה וחג הפסח, מקדיש ראש הישיבה הרב דניאל זר את זמנו היקר ועוסק באסיפת כספים למשפחות נזקקות. לאחר מכן מגיעים המונים וממלאים טפסים ואלו שע"פ שיקול דעת אמיתי צריכים עזרה מקבלים את תמיכתה של הישיבה. מאות משפחות נזקקות זוכים לקבל קמחא דפסחא מידי שנה מישיבת "אור דוד".

הנצחת קרובים ואמירת קדיש לע"נ

הנצחות בישיבהבישיבה מספר דרכים להניח את הנפטרים לעילוי נשמתם. אחד הדברים הוא אמירת "קדיש" במשך שנה על ידי אברכים יראי שמים הלומדים תורה יומם ולילה. בנוסף אפשרות להנציח יום שלם של לימוד התורה או את אחד מפעילות המוסדות לע"נ יקירכם. וכן אפשרות להנציח שם ע"י נר זכרון לעילוי נשמת בבית המדרש וזכות קול התורה המהדהד בבית המדרש יעמוד לע"נ יקירכם.

אמירת תהילים בקיבוץ חברים בליל שבת

ספר תהיליםמוסדות 'אור דוד' נקראים על שם דוד המלך ע"ה. בתחילה ראש הישיבה הקים חברת תהילים וקרא לה 'אור דוד'. עוד בהיותו בחור בישיבת פורת יוסף, לפני כ-40 שנה, היה הרב דניאל זר מארגן את בחורי הישיבה בכל חצות ליל שבת קודש לומר את כל ספר התהילים בצוותא עד אור הבוקר. הצדיק רבי אברהם אהרונוביץ' היה אומר לרב שעוד יהיה דברים גדולים בזכות התהילים. לאחר שהתחתן הרב ועבר לגור בבני ברק היו מתקבצים ביחד בביתו של הרב וקוראים את כל ספר התהילים בשבת עד שהקים הרב את הישיבה וקרא לה 'אור דוד', שהרי בזכות התהילים זכה הרב להקים מוסדות אלו.

תרומתכם חשובה לנו להמשיך את הפעילות הענפה של מוסדותינו!

donate1donate2donate3donate4
בכל אפשרות תרומה ניתן לתרום באמצעות אשראי, ביט או נציג טלפוני.