מאת:

בזכות חסד שאדם עושה במסירות נפש זוכה שיפתח לו שפע של ישועה במה שהוא צריך.

מסופר על בחורה בת 25 מיוחדת במינה, שהיתה מעוכבת שידוך, ועדיין לא מצאה את זיווגה. היא נפגשה עם הרבה בחורים, היו לה הרבה הצעות, אך היא הרגישה שפשוט 'לא הולך, העסק תקוע. היא חשבה לעצמה 'מה עלי לעשות כדי שאני אזכה למצוא את זיווגי במהרה?'
היא התייעצה עם תלמיד חכם קרוב משפחה. אמר לה אותו תלמיד חכם, אני מציע לך לעשות חסד, אני מציע לך להשתדל לא להבליט ולפרסם את מעשה החסד שאת עושה. אם מעשה החסד שתעשי יהיה גלוי ולא ייעשה בצנעה אז זה כמו כרטיסייה מנוקבת, הערך של חסד שמפורסם לא כל כך גבוה בשמים, מכיון שאת מקבלת על מעשה החסד כבוד, וזה מוריד מערך העשייה. אם תעשי חסד עם מישהו שזקוק לעזרתך, ותעשי זאת בצנעה, אז הקב"ה כנגד זה יעשה עמך חסד.
אותה בחורה החליטה לעזור למורה שלה. היו לה שבעה בנים בלי עין הרע, כל שנה היא ילדה בן בחסדי השם. הבנים מלאי מרץ, ב"ה, לטפל בילדים קטנים זה לא קל, ולכן היא קיבלה על עצמה לעזור לאותה מורה - אמא לשבעה ילדים קטנים.
הכל היה ללא תמורה, ולא סיפרה זאת לאף אחד. היא היתה הולכת מידי יום לביתה של המורה, היא ביקשה רק דבר אחד, את מחיר הנסיעה של האוטובוס בחזור. את מחיר הנסיעה בהלוך לביתה של המורה היא שילמה בעצמה. כמובן שזה היה ממש חסד עצום והצלה למורה. 
אמא של המורה היתה בתו של רב מאוד גדול ומפורסם בירושלים. המורה סיפרה לאמה איך שהקב"ה עוזר לה. היא אמרה לה שאין לי כסף להביא מטפלת שתשמור ותדאג לילדים. הקב"ה עשה עמי חסד, ושלח לי את אחת מתלמידותי שמגיעה אלי הביתה ועוזרת לי עם הילדים, ממש במסירות נפש, והכל ללא תמורה.
אמה של המורה התפעלה מאוד ממעשה החסד הנ"ל. יום אחד המורה היתה באפיסת כוחות, הגיעה למצב של כמעט התמוטטות. בעלה ראה שהיא חלשה ובאפיסת כוחות, ואמר לה:
"את חייבת לצאת לנופש להתאוורר קצת. אנו חייבים לצאת כדי שתתחזקי, אך זה לא פשוט לצאת לנופש כשיש שבעה ילדים קטנים בבית".
הם החליטו לבקש מהבחורה עזרה, שתישן אצלם בבית ותדאג לבנים. האמא של הבחורה תטפל בהם והבחורה תגיע בערב ותדאג שילכו לישון, וכך הם יוכלו לצאת להינפש במשך יום שלם.
אמרה להם הבחורה, נכון שאני צריכה ללכת מחר לעבודה מוקדם בבוקר, אבל אני אבקש להגיע לעבודה שעה אחרי הזמן, ואעזור לכם בשמחה. הבחורה הגיעה אליהם הביתה, וסייעה בכל הדרוש. 
באותו לילה אחד מהילדים קדח מחום ולא חש בטוב. הבחורה לא רצתה להתקשר למורה שלה ולספר לה שבנה לא מרגיש טוב, כיון שאם היא תספר לה זה יקלקל לה את כל הנופש. הבחורה, כל הלילה טיפלה במסירות נפש בילד והיתה מתקשרת לאמא שלה כדי לשאול איזה תרופה לתת לו ואיך להרגיע אותו. כאמור, למחרת היא היתה צריכה ללכת לעבודה, אך בבוקר לא היה שייך לשלוח את הילד לגן כיון שהוא היה חולה, אז היא הביאה את הילד לאמא של המורה.
אמא של המורה שאלה אותה האם את הבחורה הצדקנית שעוזרת לבת שלי? היא מאוד התרשמה ממנה, ושמעה רבות מבתה על המידות הטובות של הבחורה. מיד עלה במוחה שידוך מוצלח עבורה. אבא שלה (הסבא של המורה), כאמור הוא ת"ח מפורסם, ואחד מחברי הקהילה שלו היה עשיר גדול בן תורה, והרב היה לומד עמו בחברותא. יום אחד ביקש העשיר מהרב שילמד עם הבן של החברותא, הרב הסכים ולמד עם אותו בן של העשיר. וכאמור, אמה של המורה היתה מגיעה מידי פעם לאבא שלה, ושם היא ראתה את הבחור שלמד חברותא עם אביה.
היא ניגשה אליו ואמרה לו: תשמע, יתכן שמציעים לך הצעות רבות לשידוך, אתה בחור מצוין, גם בחור כשרוני וצדיק וגם עשיר, יש לך כסף, אבל אתה לא דורש כסף. אני רוצה להציע לך בחורה מיוחדת במינה, בעלת מידות נדירות. וידוע ששאלו את הרב שך מה לחפש בשידוך והוא אמר לפני הכל - מידות טובות, אם יש מידות טובות יש הכל, אם אין מידות טובות אז אין כלום.
היא הציעה לו את השידוך ובסוף הם התארסו. 
רואים אנו כי השידוך לבחורה הגיע ע"י החסד שהיא עשתה. וכשם שהיא מסרה את הנפש ועשתה את החסד לשם שמים, כך זכתה בזיווג הגון, בחור תלמיד חכם בעל מידות טובות ועשיר.

אהבתם? תנסו גם את אלו

תכנים אחרונים מאת הרב צבי נקר