תזונה נכונה

מאת: 
קטגוריה: מבט לחיים
ת. פרסום: 07 מאי 2017
כולם מקפידים לאכול אוכל בריא ולשמור על תזונה נכונה אולם בל נשכח שגם התזונה הבריאה ביותר הוא כשרות המאכלים.
אחד התחומים המפותחים והנחקרים ביותר בעולם, הוא תחום פיתוח היכולת הלימודית והאישית. מיליוני אנשים עוסקים בענף, מאות אלפי מאמרים נכתבו, רבבות חוקרים עוסקים בנושא ברציפות, אלפי ספרים יצאו לאור ומאות המלצות כבר הופיעו, הוכחשו, והומלצו שוב... תעשיה שלמה עוסקת בנושא, חוקרת את השפעת המזון, תוספי המזון, השינה, הפעילות הגופנית ועוד, וכולם ממוקדי מטרה אחת: לשפר את המוח האנושי, לתת לו יותר יכולות לימודיות בקשב ובריכוז גבוה.
תחום הקשב והריכוז, עומד היום בראש סולם העדיפויות החינוכי, מהגיל הרך, דרך הנוער המתבגר ואף רבנים דגולים ורופאים מומחים. כולם שואפים לשיפור הקשב והריכוז שלהם, מבינים שרק בזה תלויה מידת הצלחתם בתפקידם. ככל שאדם משפר את יכולתו ללמוד, להבין, להפנים ולנתח - כך הוא הופך טוב יותר, מקצוען יותר, מומחה גדול יותר.

אין ספק, שיפור היכולת הלימודית שלנו הוא מהמשימות הראשונות ביותר במעלה. הכל מחפשים את הנוסחה הבטוחה, התפריט והתזונה שיבטיחו את השיפור הזה, את פיתוח המוח והלב, את יכולת הקשב והריכוז, את פיתוח ההבנה ויכולת הניתוח שלנו. כולנו רוצים לגלות את הנוסחה המנצחת, המבטיחה את אותו שיפור נשאף ביכולותינו הלימודיות, וכל המחקרים שנערכו עד כה - עדיין לא מבטיחים תוצאות במאה אחוז, עדיין לא מסוגלים להבטיח תוצאות מושלמות לכולם...
אך בפרשת שבוע זה, זכינו במתנה, בגילוי מדהים. בורא עולם חושף בפנינו את הנוסחה המנצחת, שהשימוש בה מבטיח את אותה הצלחה נשאפת, את פיתוח יכולות ההבנה שלנו, ומשפר את היכולת הלימודית שלנו פלאים.
בורא עולם מגלה, שהתזונה הכשרה היא המפתח, היא נוסחת הקסם להצלחה הלימודית. אוכל מוקפד בכשרותו - מועיל ומחזק, מוביל ומפתח. אוכל שחלילה אינו כשר, מאכל שאינו ראוי לאכילה - מטיל ארס בנפש האדם, מזהם את יכולת ההבנה שלו, אוטם את מוחו מהבנה ומונע משכלו להתפתח.
זה תפריט שהוא נוסחת קסם, עתיקה ומובטחת בחתימתו של המדען הטוב בעולם, המכיר את כל מוצרי המזון שבעולם, והמומחה לתזונה מס' 1 בעולם. רק בורא עולם שיצר וברא את כל אלה ויודע מה הם מרכיביהם, גלויות וידועות לפניו תוצאות המחקרים שאולי ייוודעו לעולם המדעי רק בעוד מאות שנים לפחות. והוא מזכה אותנו בנוסחת תזונה שמימית ומועילה, שתוביל אותנו לשיפור החיים ולפסגות שאיפותינו בכל תחומי החיים.

כל מי שמכיר את ההיסטוריה היהודית, יודע שהיא ספוגה ברבבות סיפורי גבורה, של יהודים שמסרו נפשם בהקפדתם על אוכל כשר, תוך הרעבה עצמית ארוכה ולפעמים גם כשנגזר עליהם לשרוד בתת תנאים ממש. כי אוכל לא כשר, בכל מצב ובכל תנאי, יש לו השפעה כה הרסנית על הנפש, שלא משנה באלו תנאים ייאכל ובאלו מצבים יתפשרו עליו, עדיין השפעתו המזיקה והרעל הטמון בו מזיק כל כך, מטמטם כל כך, הורס כל חלקה טובה במוח היהודי.
אך ההשפעה החיובית של אוכל כשר - אינה רק לאדם האוכל אותו, אלא נטמעת בדמו ועוברת הלאה גם לדורות הבאים, ומזכה גם את ילדיו בנפש טהורה וקדושה. וכפי שמגלה הרמב"ן והובאו דבריו ב'ראשית חכמה': 'אם ייבדל האדם מן המאכלים האסורים, זוכה בבנים קדושים וטהורים!' - פשוט וחלק: יהודי הזוכה להקפיד על כשרות מאכליו, מבטיח לו הרמב"ן ילדים קדושים וטהורים, כמשאת נפשם של כל אב ואם בישראל!

כמה כדאי לקחת את המסר הזה, להבין שכשרות המאכלים אינה רק ענין של העדפה אישית, אלא יש לה השפעה דרמטית על הבריאות ועל יכולת ההבנה שלנו, ומשפיעה באופן ישיר גם על הצלחת וצמיחת ילדינו.
לא פעם, עלולים לצוץ התירוצים הקבועים: 'זה מחוץ לבית', 'מה כבר יכול להיות בזה', 'ראיתי את פלוני אוכל מזה', ועוד כל כיוצא באלה. זה מרגיע את המצפון לרגע, אבל אם המאכל איננו כשר במאה אחוז - הנזק הנגרם לנו הוא מיידי וגם ארוך טווח, הרבה יותר מהתועלת הרגעית מאכילת המאכל.
הבה נקבע בנפשנו כי איננו מתפשרים, מקפידים ביתר שאת על הכשרות הנהוגה במקומנו ושאותה קיבלנו במסורת אבות. וגם בימי הקיץ כשיוצאים לטיולים ומצויים לא פעם במקומות נידחים, כשמתכננים את החופשה המשפחתית או כשיוצאים לקניות - בודקים בשבע עיניים, בוחנים בכפל כפליים. כי אנו רוצים לאכול רק את הכשרות הטובה ביותר עבורנו, כדי לזכות בחיים איכותיים יותר, בריאים יותר, ומבינים הרבה יותר, לנו ולילדינו!

מעשה שהיה בביתה של זקנתי, הרבנית טורק ע"ה, כשסעדה את ארוחת הצהריים הבשרית כמדי יום. לקראת סיום  הארוחה, נטלה לעצמה מנת קינוח מקופסת הגלידה שקנתה, ונראתה בעיניה כגלידת פרווה. רק אחרי כמה דקות, כשבאה להחזיר את קופסת הגלידה למקפיא עם סיום אכילתה, גילתה לחרדתה כי כתוב עליה באותיות ברורות: 'כשר חלבי'.
היא הביטה בקופסה פעם ופעמיים, מצמצה בעיניה ולא האמינה לשגגה שנפלה תחת ידה, מפיה פרצה אנחה קולנית כאובה, והיא מיהרה לכיור הסמוך... לעיני בני משפחתה ההמומים, החלה להקיא את הארוחה כולה. העובדה כי אכלה חלב אחרי אכילת בשר עוררה בה תחושת בחילה כזו, שגרמה לה להקיא את כל הארוחה העריבה והדשינה שאכלה אך לפני דקות ספורות. כשהתאוששה והתיישבה, החלה להיאנח בצער, ולא מצאה מנוח לנפשה...
עוד באותו היום, קיבלה על עצמה שלעולם לא תרכוש יותר גלידה מבחוץ. 'אם רוצים לאכול גלידה כמנת קינוח - נוכל להכין בבית, ובלבד לא להיקלע שוב לכזה מצב מסוכן, בו נקנה גלידה חלבית ולא נשים לב!' - חרצה ופסקה, ועמדה בקבלתה זו עד סוף ימיה...
וללמדנו בא: כמה כואבת ועצובה עשויה להיות תקרית כזו, בה נכשלים חלילה באוכל שאינו כשר, בבשר בחלב, באכילת תולעת או בכל איסור אחר. על תקרית כזו לא עוברים לסדר היום, ואם אירעה חלילה שגגה כזו תחת ידינו - יש לתת לב ולקבוע גדרים וסייגים חדשים, כדי למנוע כל תקלה בעתיד ולהבטיח את איכות החיים מתוך כשרות מושלמת!