רק מקוה מים טהור

מאת: 
קטגוריה: דברי הרב
ת. פרסום: 27 אוקטובר 2013
קטע מדהים מתוך דרשתו של הרב על המקוואות של הנשים שהם נקיים יותר ממי שתיה, מתוך כתבה בעיתון חילוני!
עם ישראל, "אין אומה זו אומה אלא בתורתה", יש תורה, יש יראת שמיים אז הכל מסתדר. אם בחוקותיי תלכו, והארץ נתנה יבולה", הכל שתהיו עמלים בתורה, שתהיו מסורים לתורה, שבת, קדושה, טהרה, יראת שמיים, טהרת משפחה. מקווה, שאישה אומרת שפעם לא היה אמבטיה, היום יש אמבטיה ודברים בטלים ושטויות הרי התורה הקדושה אומרת, "אך מעיין ובור מקווה מים יהיה טהור", רק מה שמטהר אישה זה רק מעיין מקווה מים. אישה תטבול ותתקלח באמבטיה יום שלם עם כל הסבונים וכל השמפו שיש שום דבר, היא לא נטהרת כמו טובלת במקווה. אישה טבלה במקווה ונפלה בדרך לתוך מים סרוחים, מי ביוב, מסריחה אבל היא טהורה כי היא טבלה במקווה. מקווה זה לא עניין של היגיינה, זה עניין רוחני של טהרה, התורה אומרת, "אך מעיין ובור מקווה מים יהיה טהור". יש נשים אומרות, מקווה מים מלוכלכים, זה נקי, זה מגעיל. קודם כל בריכת שחייה יש שמה אנשים שיוצאים ועושים "אשר יצר" ויש אנשים שעושים "הכל נהיה בדברו", שמה שתי הסוגים, אחד עושה "אשר יצר" ואחד "שהכל נהיה בדברו". זה בסדר, כל הנשים נכנסות, כל הגברים נכנסים, זה בסדר, אין שום בעיה אבל מקווה, אישה לא טובלת אפילו טיפת לכלוך מתחת היא לא יכולה להיכנס למים. הבטחתי לכם לפני שבועיים שאני אביא לכם כתבה מעיתון ידיעות בעניין מקוואות.

תראו ידיעות אחרונות לראות. כתוב,"מקוואות יותר נקיים ממי שתייה". לפי התוצאות של בדיקת איכות המים במקוואות שערך צוות מעבדת "אנליסט" ברחובות, עולה באופן חד משמעי כי המים במקוואות נקיים יותר ממי שתייה. בכוס מים רגילים הראויים לשתיה יש לא פחות מ- 250 חיידקים במ''ל מים. ואילו במקוואות רבות שנבדקו", שימו לב  במים בברז 250 חיידקים במ"ל, "ואילו במקוואות רבות שנבדקו בקרית גת, קריית מלאכי, אשקלון ואשדוד, מספר החיידקים נע בין 7 ל- 52", תראו איזה הבדל, "אומר המדען הראשי במעבדת "אנליסט", אייזיק אסולין: מי מקוואות ראויים בהחלט לשתייה". אני אמרתי פה פעם למישהו בדרשה ששאל שאלה לפני שנתיים, אישה שפוחדת לטבול אפילו מים מלוכלכים, היא יכולה לקחת כוס ולברך שהכל נהיה בדברו ותטבלי. פוחדת? אני פוחד על הגוף? אמרתי לפני שבועיים, תביא לי מקווה מטונף אני אכנס, הגוף לא מעניין, הנשמה מעניינת. מה קרה מה קר, אם התינוק שלך פתאום ייפול לתוך ביוב,  את לא תיכנסי להציל אותו?! ביוב ביוב, תכנסי ועוד איך תכנסי, איך מה קרה. הנשמה שלך נשרפת, מים מלוכלכים?! אז אומר מדען אייזיק אסולין, "מי מקוואות ראויים בהחלט לשתייה, כבר הופרך המיתוס האומר שמי המקוואות מזוהמים. הבדיקה נעשתה ללא התראה מוקדמת לפי בקשת עיתון (חילוני) "כל הדרום". תוצאות דומות התקבלו ע"י ''וולף שירותי מעבדה בע''מ במקוואות בכל רחבי הארץ.  ואומנם לא נשמע אף פעם על אישה שחלתה עקב ביקורה במקווה".

באה אצלי אתמול אישה למשרד, הבת שלה יש לה נשירת שיער ושלא נדע מצרות איזה בעיות יש לה בבית, ילדה בת תשע. אישה הולכת ה' ירחם כמו הולכים ברחוב, איפה הקב"ה, איזה עבירה עשיתי, נותנת צדקות, עוזרת לאנשים. באותם רגעים אני רוצה לבכות, מסכנים, מחללים שבת, לובשים פרוץ, אישה שלובשת פרוץ שיהיה ברור לה ולא יש מחסום אחד, יש אלפי מחסומים בשמיים, לא שומעים את התפילות שלה, לא רואים אותה. רבותיי צניעות של אישה זה א'-ב', שבת קודש ואנשים מחללים על ימין ועל שמאל ובסוף באים בטענות למה.