הרב עובדיה יוסף - אבא רוחני

מאת: 
קטגוריה: דברי הרב
ת. פרסום: 01 ספטמבר 2013
הרב עובדיה יוסף הוא האבא הרוחני שלנו - הוא בוכה בכאב הדור ושמח בשמחתו, להבדיל מאנשי רשע בשלטון שלא רואים את כאב הדור.
מרן הרב עובדיה יוסף ה' יאריך ימיו, אם היו יודעים מה זה בכלל שולחן ערוך, מה זה ט"ז, מה זה ש"ח, מה זה מגן אברהם כי כמה שורות להבין והבן אדם הזה בקי בכל חדרי התורה, כל הש"ס, תבינו זה דבר שאי אפשר להבין בתפיסה ובהבנה, בדברים הכי קטנים, שולט בכל תחומי התורה, ענק בענקים והאדם הזה מלאך האלוקים מרן הרב עובדיה יוסף שהוא שמע על השריפה בכרמל הוא ישב ובכה וביקש מכלל ישראל וגם פה בישיבה קראו תהילים, לקרוא תהילים, להתפלל על המצב והוא אמר, למה פרצה שריפה? הביא גמרא מסכת שבת, שם הגמרא אומרת, אין דלקה מצויה אלא במקום של חילול שבת. תראו אחד הביא לי כתבה מהאינטרנט על דברי הרב עובדיה יוסף, "השריפה בכרמל הרב עובדיה יוסף: הרב יוסף מתייחס הערב לשריפה בכרמל ולאשמים בפריצתה, אין הדלקה מצויה אלא במקום שחיללו בו שבת, ציין הרב במהלך שיעורו באחד מבית הכנסת הסמוך לביתו בשכונת הרדוף (?) בירושלים, 'בתים נהרסו, שכונות שלמות הלכו לאיבוד, זה לא במקרה והכל בהשגחה עליונה', אמר הרב. 'עלינו לחזור בתשובה, לשמור את השבת כמו שצריך, בזמן שישראל חוזרים בתשובה ה' שומר עליהם מחומות אש של כבוד ולא אש של שריפה'.

הוסיף מנהיגה הרוחני של ש"ס. הרב עובדיה הוסיף וסיפר את הסיפור בגמרא עם שתי חכמים שהוזמנו לסעודה ובמקום להשתתף בסעודה למדו, בזמן הלימוד שלהם היה אש בשמיים והקיפה אותם עד שהמארח חשב שהבית שלו נשרף. גם שם זה היה אש של כבוד, לא אש של שריפה", מה כתוב בהמשך? "זו אינו התייחסותו הראשונה של הרב לאש בכרמל. ביום חמישי פרצה שריפה והקים הרב עובדיה תפילה מיוחדת לזכרם של הנספים באסון ולהחלמת הפצועים ושלומם של הנעדרים. הרב קרא לכל עם ישראל לציין אותם בתפילתם". זה אבא, זה אדם גדול, בוכה. "יו"ר סיעת מרצ חבר כנסת" אילן דיכאון, גלאון, דיכאון, "תקף בתגובה את מנהיג ש"ס ואמר" אני לא רוצה לקרוא מה מה שהוא אמר, אסור בכלל להוציא את זה מהפה, אני רק אומר אחד הדברים שהוא אומר, הוא אומר, "חוסר אחריות ציבורית ושיבוש כוזב במושג בהשגחה". שמעתם מה זה? אדם שכופר, אדם שלא יודע מה זה השגחה. מי זה מרצ? ראשי תיבות "מה רבו צריי". מי זה מרצ?! הכופרים הגדולים ביותר במדינה שאין להם אמונה בכלום, אתה מדבר על שיבוש כוזב בהשגחה מול מרן גדול הדור?! אתה יכול לדבר על גדולי תורה?! מי אתה בכלל?! הם יכולים לדבר על אריות בתורה?! להגיד מי זה הרב עובדיה יוסף?! תראה לי אחד מכל הכנסת עם כל התייפייפות שלהם שבכה, תראו לי אחד שבכה, לא ביבי ולא שביבי ולא אף אחד, אחד בכה אף אחד לא בכה.

אבא גדול, אבא שכואב לו על כאבו של עם ישראל, אבא שבוכה. חילול שבת הרי אסור לנו לשתוק. חז"ל אומרים, כל המבזה תלמיד חכם או אדם שומע בזיון של תלמיד חכם ולא מוחה אין תרופה למכתו. בורא עולם הביא לנו מכה שכמעט לא היה לה תרופה, שריפה נוראה, חיפה אדומה נהייתה אדומה. הביא מכה נוראה שכמעט לא הייתה לה תרופה ואני בטוח אני לא יכול להגיד בטוח ריבונו של עולם לא יודע אבל אני אומר את ההרגשה של הלב שלי, כל הזמן שבמדינה השמיצו את בני התורה, כל פעם שהיה השמצות בתקשורת באו צרות, באו אסונות, במיוחד בחודש האחרון, גונבים מהמדינה, עושקים  קופה ציבורית אז בורא עולם אני בטוח גם בגלל חילול שבת שמעורב שמה, באמצע השרפות מה אמרו? למה אין מטוסי כיבוי, למה כי הכסף הולך לישיבות. מה עם הכסף לכדורגל?! מה עם הכסף לכדורסל?! מה עם הכסף של האוניברסיטאות שש מיליארד בשנה?! מה הכסף, מה מקבלים החרדים גרושים, כל החרדים מקבלים מכל התקציב אחוז וחצי תעשו חשבון, זה כבשת הרש, זה מעכב מטוסי כיבוי.