עץ הדעת טוב ורע

מאת: 
קטגוריה: דברי הרב
ת. פרסום: 07 יולי 2014
גם היום יש עץ החיים ועץ הדעת - עץ החיים הוא התורה הקדושה, ועץ הדעת זהו הרחוב...
הרבה אנשים כועסים על חוה, למה חוה אכלה מעץ הדעת וגרמה מיתה לכל העולם אבל צריכים לדעת אנחנו הרבה יותר גרועים מחוה. למה? חוה היא הייתה ראשונה בעולם, האישה הראשונה, לפניה לא היה מישהו שיאכל מעץ הדעת והיא תראה מה התוצאות איתו, הנחש בא ופיתה אותה. רבותיי צריכים להבין שגם היום יש עץ הדעת טוב ורע וגם היום יש עץ חיים, התורה היא נצחית. הרחוב ותאוותיו, הרחוב ויצריו זה עץ הדעת טוב ורע. בתי מדרש, בתי כנסיות, כל מקום שעוסקים בו בתורה הקדושה זה עץ חיים היא למחזיקים בה ותומכיה מאושר, זה עץ חיים ואנחנו רואים יום יום אנשים שאכלו מעץ הדעת ואוכלים מעץ הדעת ומה התוצאות איתם, אנחנו רואים את הקלקולים ברחובות, את הפריצות, את הזימה, את הניאוף, רואים מה קורה בבתי ספר, בתי ספר הרוסים, החינוך לא חינוך, ילדים איך מסתובבים בבית ספר, עם אולרים ועם דוקרנים, עם סכינים ועם מה לא, נורא נוראות. בתים הרוסים, כל זוג שלישי מתגרש, בתי סוהר מפוצצים. מה קורה בארץ, אפשר לעשות יום העצמאות? על מה לשמוח? על שהרסו את עם ישראל? על שהרסו לנו את הבנים והבנות? שבתי סוהר מפוצצים ואלפי אנשים עומדים במשפטים? שזרוקים בהודו ושזרוקים בכל פינה בעולם ולא יודעים מה רוצים מעצמם? בנות פרוצות הולכות כמעט ערומות, אוכלים טרפות, חילולי שבת, על מה? איזה תסרוקות, תספורות, עם עגילים בלשון, בשכל, מה זה, מה קורה לנו, עשו אותנו משוגעים, שיגעו אותנו, יום העצבנות, איזה עצמאות, יום של עצבים, יום של צער, על מה אני יכול לשמוח, רבותיי תבינו אני עם ישראל, אני רואה את עם ישראל כל הזמן מול העיניים, אני כל הזמן בוכה לקב"ה על הבנים והבנות שלנו. רבותיי הלב שותת דם על המצב של הבנות והבנים בעם ישראל, הלב בוכה, כמה אני מתפלל לבורא עולם על הבנים והבנות שלנו.

רבותיי שיהיה לכם ברור לא מעניין אותי עולם הבא, לא מעניין אותי גן עדן, לא מעניין אותי גיהינום, לא מעניין אותי מה יהיה איתי שם, לא מעניין אותי שום דבר כלום, מעניין אותי דבר אחד בעולם שבורא עולם יהיה לנו נחת מעם ישראל, זה הדבר היחיד שיש לי בראש, שבורא עולם יראה נחת מהבנים ונחת מהבנות. בתי קולנוע, דיסקוטקים, מועדונים, גני חיות ה' ירחם שהולכים על שתיים, מה זה, רבותיי צריכים לבכות, אין מקור מים כמו הקב"ה, כמו התורה הקדושה, התורה הקדושה היא מים טהורים, מעיין טהור שהוכיח את עצמו בכל הגלויות, היינו בגלויות, באינקוויזיציות ומסעי צלב בלי מדינה ובלי ממשלה, בלי צבא ושרי חינוך אבל היה לנו תורה ויראת שמיים ואיזה בנים היו לנו, איזה בנות היו לנו, איזה בתים היו לנו, איזה שלום בית היה לנו, כל העולם קינא בנו, איזה אומה ואיזה עם, איזה בתים ואיזה חינוך, איזה בתים לתפארת. הקב"ה מביא אותנו לארץ ומגיעים לארץ ישראל אחרי כל הגלויות כמו שהבטיח בנביאים ומה קורה? באים לפה במקום להתחזק ביראת שמיים ולהתחזק בתורה. לכו תראו תלמוד תורה ב"אור דוד", לכו לתלמודי תורה ילדים בגיל שלוש עד כיתה ח', עם תורה ויראת שמיים, איזה ילדים ואיזה חינוך, איזה טוהר ואיזה יחס למורים, איזה כבוד להורים, אתה רואה מקור מים חיים, אתה רואה ילדים, אתה רואה חינוך, אתה רואה טהרה. לוקחים את הבנים והבנות שלנו ושוחטים אותם בבתי מטבחים של בתי ספר חילוניים, נותנים להם ביוב, על הנצרות, על בודהה ועל האיסלאם ועל הכל, אבל חס וחלילה שמע ישראל, חס וחלילה תורה, חס וחלילה יראת שמיים.

אם היינו בני אדם היינו צריכים ביום העצמאות לשבת על הרצפה ולבכות, לשבת ולבכות על המצב של עם ישראל, על מה לשמוח, על מה זיקוקים, תגידו על מה זיקוקים. אל תסתכלו למטה, תראו למעלה, אל תראו מה קורה פה, למה? כי פה למטה הכל הרוס. יש לנו דבר כזה נפלא כמו תורה? איזה הרגשה, איזה שמחה כמו דג חוזר למים, לצלול בגמרא, לשבת וללמוד טעמה של תורה, אתה רואה את האמת הצרופה שבתורה, כל תג ותג, כמה התורה מדקדקת בין אדם לחברו, כמה התורה דואגת לכל אחד ואחד, לא לצער יהודי ולא לפגוע באף אחד, כמה התורה היא יפה, כמה התורה היא נפלאה. לקחו אותנו ועשו אותנו בהמות, עשו אותנו חיות טורפות, קום המדינה נטרלו אותנו מהתורה, לא שבת ולא תפילין, תהיו ככל הגויים, תהיו בהמות זהו, אל תהיו בני אדם. חס וחלילה להזכיר בכנסת את שם ה', פעם מישהו אמר בכנסת בעזרת ה', כל הכנסת השתוללה, עם מי יש לנו עסק? אנשים כאלה שלא רוצים להגיד בעזרת ה' הם יגידו לנו מה לעשות? בואו נחשוב באמת ולא ניתן לאחרים לחשוב בשבילנו!