הנוער הישראלי צמא

מאת: 
קטגוריה: דברי הרב
ת. פרסום: 03 מרס 2014
שאין תורה ויראת שמים הנוער מדרדר ונופל לסמים אלימות ורצח, רק במקום שיש תורה יש נחת אמיתית.
התורה הקדושה מתחילה, "בראשית ברא את האלוקים ואת השמים ואת הארץ והארץ הייתה תוהו ובוהו וחושך על פני תהום ורוח אלוקים מרחפת על פני המים". בפסוק הראשון באה התורה ומרמזת למה יש תורה ולמה האדם נברא? "בראשית ברא את השמים", מה זה השמים, זה מרמז על הנשמה של האדם שבאה מן השמים, "ואת הארץ" זה מרמז על הגוף של האדם שבא מן הארץ. ממשיכה התורה הקדושה ואומרת, "והארץ הייתה", מה הפירוש והארץ הייתה? אם אתה הולך אחרי הארץ, אחרי הגוף שלך ולא אחרי הנשמה, "תוהו ובוהו", אתה נעשה תוהו ובוהו, "חושך על פני תהום" ה' ירחם בר מינן כמו חיה טורפת, אלימות, פריצות, זימה, ניאוף, תראו את הרחוב היום, דוקרנים, אולרים בבתי ספר, סמים בכל חלקה ובכל פינה, רצח, אלימות וזימה, מפוזרים בכל העולם, בהודו מחפשים את עצמם ולא מוצאים. והיום בדיוק לפני הדרשה הביאו לי יאיר והוא הביא לי מהאינטרנט בדיוק מה שאני רוצה לדבר עכשיו, דברים מפחידים תראו, "כמעט שלושים אלף תיקים נפתחו נגד נערים בתוך חודשיים", שלושים אלף תיקים, למה לא כתוב כמה תיקים נפתחו בישיבות, כמה בתלמודי תורה, אולי אחד, למה לא כותבים. "עלייה חדה באלימות, רכוש וסמים בקרב בני הנוער, ראש מדור נוער באגף החקירות: מוצאים סמים היכן שרק שמים את היד". שמעתם מילים? "חברת כנסת גבריאלי: זאת תעודת עניות לממשלה, צריך לנער את מערכת החינוך".  צריך לנער אתכם, לא את החינוך, אתכם, תחזרו בתשובה. כל עוד שלא יהיה יראת שמים הנוער לא יהיה נוער, כל עוד שלא נגיע לתורה לא יהיה חינוך, התורה זה החינוך שלנו. אני אמרתי את זה בדרשה לא פעם ולא פעמיים כל עוד שעם ישראל, כל עוד שהנוער, הבנים והבנות שלנו לא יגיעו למוסדות תורה החינוך ילך ויתדרדר, למה בלי תורה אי אפשר להיות בני אדם.

הזוהר הקדוש אומר שהאדם זה חיה טורפת, אם אין לו את השרשרת של יראת שמים הוא הגרוע שבחיות, כל עוד שלא נקיים את דברי הזוהר לא יעזור כלום, לא שרי חינוך. אנחנו חרדים לנו אין שרי חינוך, מי צריך את שרי החינוך שלהם, השר חינוך שלנו זה התורה הקדושה, התורה הקדושה ותראו אצלנו בלי שרי חינוך ובלי משטרה, העיר היחידה שאין משטרה זה בני ברק, אני רוצה לראות שהמשטרה תחליט שיום אחד לא לעבוד בתל אביב, עולם התחתון. אבל התקשורת כל היום אומרת החרדים האלה, הגנבים האלה, השחורים האלה, הפרימיטיבים האלה, אוכלי חינם האלה, כי הם יודעים שהצדק עם החרדים – אבל ההגנה הכי טובה זה ההתקפה.

הם יותר חכמים משלמה המלך? הרי שלמה המלך אמר "סוף דבר" מה המסקנה שלי, "הכל נשמע את האלוקים ירא ואת מצוותיו שמור כי זה כל האדם", אם יש יראת שמים יש בן אדם, אם אין יראת שמים אין בן אדם. צריך לנער, צריך לנער אתכם, תחזרו בתשובה, תחזירו את העם לתורה, צריכים לבכות על הבנות שלנו, לבכות על הבנים שלנו, חורבן עולם. איך בנות מתלבשות בושה וחרפה, הולכים ומפשיטים ילדות ברחובות, מפשיטים ילדים ברחובות, הולכים עם דוקרנים, הולכים עם אולרים, רוצחים על כיסא נוח, רוצחים על שלושים שקלים, רוצחים על שריטה של מכונית, על עקיפה בכביש רוצחים, נורא נוראות. מה כתוב בעיתון, "עלייה מדאיגה ברמת האלימות ושיעור צריכת הסמים בקרב בני הנוער בישראל נתונים עולים על היקף התופעה תציג היום חברת הכנסת ענבל גבריאלי בכנסת. בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2003, נפתחו במשטרה 11,711 תיקים לבני נוער בגין אלימות 3,970 תיקים נפתחו על עבירות בשימוש בסמים, עלייה של חמש עשרה אחוז לעומת התקופה המקבילה אשתקד, 7,500 תיקים קשורים בעבירות רכוש, בתקופת חודשיים בלבד נפתחו 28,173 תיקים נגד נוער. "מדובר במגפה שמכלה את החברה הישראלית, אומרת חברת כנסת גבריאלי, הגיע הזמן לנער את מערכת החינוך ולנקוט באמצעי ענישה מחמירים כלפי עבריינים".

זה יעזור? עונש ישנה בן אדם? לעולם לא. תראו עוד סיבת מוות, "שימוש בצמח הדטורה, חמישה צעירים השתמשו ביחד בצמח רעיל שגורם להזיות, אחד מהם, מוטי אבוחצירא נפטר, שתיים מחבריו נפגעו קשה, במשטרה אומרים הצמח אינו אסור לשימוש ואין מה לעשות. יש בני נוער עולים על הגגות, על המזגנים ונושמים גז של מזגנים. למה? ראיתם פעם בחור ישיבה עולה על הגג ופותח מזגן? כולו מזגן, התורה זה המזגן שלי. תורה, גמרא, זה המזגן, זה הסמים, זה הכל. במקום גראס גורס בגמרא, זה הגראס האמיתי וכל היום גורס וחותך וטוחן את הגמרא והוא מלא,  מחפשים שטויות. הנוער צמא הנשמה של עם ישראל רעבה, הנשמה של עם ישראל רוצה תורה ויראת שמים, הם מרגישים ריקנות והם לא יודעים איך למלא את החלל של הנשמה, הנשמה זועקת, תן לי אוכל תן לי מזון והוא מרגיש ריקנות נורא ואיומה, לא מוצא את עצמי, אז מחפשים במקום רוחניות סמים ואלכוהול אבל אם היה להם תורה הם היו נראים אחרת. חבל, חבל על הנוער שלנו...