גלגול נשמות ביהדות

מאת: 
קטגוריה: מידע נוסף
ת. פרסום: 26 נובמבר 2019

גלגול נשמות ביהדות

הרבה שאלות ביהדות נפתרות על ידי המושג של - גלגול נשמות. איך יכול להיות שאנשים צדיקים יסבלו? מדוע צדיק ורע לו רשע וטוב לו? התשובה היא שזה למעשה תיקון או ניקוי של מה שעשו בגלגולם הקודם. כל תורת הגלגולים מצליחה לסדר כל מיני ספקות ושאלות כשהיא נותנת מענה לכל מיני תמיהות שאנחנו נחשפים אליהם במהלך חיינו.

רבנים מגדירים את הגלגולים כחלק ממערך השכר והעונש לאחר שמתים. אנשים עוברים מבחן כלשהו ומגיעים לגלגול הזה, כהזדמנות נוספת. כדי להצליח להסדיר דברים שלא הצליחו או שנכשלו בגלגול הקודם וכעת חזרו לעשות תיקון, בגלגול הזה. יש שטוענים שדווקא מה שהיה קשה בכל המצוות מול ה' או מול בני אדם אחרים- הוא זאת הסיבה שהאדם בא בגלגול הזה לתקן. ומנגד, אם האדם מוכשר במשהו כנראה שזה משהו שהוא בא גם לתקן וזה סימן שעליו להתמקד בזה.

האם יהודי ימשיך להיות יהודי בגלגול הבא?                                                                                  
לפי דבריהם של רבנים ומקובלים רבים, קיימת אפשרות שיהודי יכול להתגלגל כגוי, זאת אומרת שהנשמה של היהודי תהיה בתוך גוף של גוי. שלמרות הכל, המציאות מראה שהם תמיד רוצים להתייחד עם היהודים ומבקשים להיכנס לכל מערכת המצוות. אחד ההסברים הוא שהיהודי נענש ממשהו, התגלגל בגוף של גוי ובא לעולם הזה על מנת להתגייר.

בגלגול נשמות ביהדות יש הפרדה בין הגוף לנשמה. הנשמה היא דבר נצחי, את הנשמה מכניסים לתוך הגוף שזה מעין לבוש של הנשמה. הנשמה היא זו שתרגיש, תחשוב, תאהב, תראה ותדבר. כל אלה יגיעו ממערכת רוחנית של האדם וההוכחה היא שברגע שהנשמה יוצאת מהאדם היא לא מצליחה לעשות את כל אלה. כאשר הנשמה לא תוכל לעמוד בתפקיד שלה ויש לה את האופציה לתקן את מה שקלקלה, היא תצטרך להתמודד עם דברים דומים. אם האדם היה כעסן ולא הצליח להתמודד עם הכעסים, הוא יחזור להתמודד עם התכונה הזו בצורה שונה. אם אדם היה גנב, הוא יחזור להתמודד עם אותן בעיות בגלגול הזה על מנת היפטר מתכונה זו וכו'.

רוצים לשמוע עוד על גלגול נשמות? ב- ישיבת אור דוד תוכלו לשמוע מפי הרב על הנושא גלגול נשמות ביהדות ועל התיקון שלכם בגלגול הזה.