האם מותר לשים כיסוי ראש גם אם אני לא שומרת שבת?

יעל
הבנתי שהלכתית אישה יהודיה נשואה מחוייבת בכיסוי ראש..אך אם אני עדיין לא שומרת שבת מה הטעם בכיסוי ראש אם אני מחללת את השבת. (לא נוסעת ולא מדליקה אש כבר כמה שנים).
נ.ב- הייתי עם כיסוי ראש והורדתי אותו..ניסיון מאוד קשה!
תודה.

התשובה שהתקבלה

הרב רועי בנימין
ראשון, ינואר 28 2018, 16:43
שלום רב,
המשנה באבות אומרת 'שכר מצוה מצוה ושכר עבירה עבירה' אין כל קשר בין שמירת שבת לכיסוי ראש או לכל מצווה אחרת, המון בחורים שואלים אותי האם מותר ללבוש ציצית בלי כיפה או שאני מחלל שבת, וכמובן שאין קשר בין מצווה לעבירה, את יכולה ללבוש כיסוי ראש אף שאת לא שומרת שבת אולם חשוב לא לחלל שבת בפרהסיה כגון לנסוע באוטו ברחובות העיר וכדומה.

כמובן שקשה מאד נסיון של כיסוי ראש שגם מחייב להתלבש עם חצאית (שלא יראה מצחיק ללבוש כיסוי ראש עם מכנסים) אך חשוב מאד לזכור שאישה שמה כיסוי ראש היא יהלום שאין לשער את הערך שלו, וכל היופי של האישה מגיעה כשהיא צנועה ומתנהגת כמו בת ישראל, ואף שעדין את לא שומרת שבת או משהו אחר זה לא צריך להפריע לך מלהתחזק בכיסוי הראש.

המון נשים לקחו על עצמם לשים כיסוי ראש רק בשבת ולאט לאט הוסיפו רק בבית וכו' עד שהצליחו לשים כיסוי ראש כל היום, וכן בשבת אני מייעץ לבחורים שמתחזקים להפסיק עם הדברים הקלים, מעלית, טלויזיה, להניח פלטה וכו' וככה לאט לאט עד שמצליחים לשמור שבת.

כמובן שהעיקר זה לשמוע שיעורים והרצאות בנושא כדי להבין את החשיבות ולהנות מהמצווה עצמה, אי אפשר להתחזק בנושא מסויים אם אנו לא יודעים כמה הוא חשוב וכמה חמור הדבר אם לא נעשה אותו, וכן כדאי לשמוע שיעורי תורה המדברים בנושא לקבל היקף שלם על המצווה הגדולה הזו.

והכי חשוב זה להתפלל, כמו שאנו מתפללים שיהיה לנו משהו גשמי גם על זה צריך להתפלל, שבורא עולם יתן לנו כח לעמוד בנסיון ולהתגבר ולקיים את המצווה הזו, שנזכה לשמור שבת כהלכתה, שנזכה לשים כיסוי ראש כמו שצריך וכו'.
בברכה.
The reply is currently minimized הצג